Nowoczesne stoły do małych mieszkań – drewniane stoły rozkładane

Masz małe mieszkanie i szukasz funkcjonalnego stołu, z którego będziesz korzystać przez wszystkie dni w roku? Stoły rozkładane to doskonały wybór do małych mieszkań. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, można rozsunąć i powiększyć blat, gdy zaistnieje taka potrzeba np. na święta lub podczas imprezy z przyjaciółmi, a do tego jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Ponadto wybierając ręcznie robiony stół drewniany możesz mieć pewność, że znajdziesz projekt dla siebie.

Jaki stół do małej jadalni wybrać?

O czym pamiętać przy wyborze stołu? Zwróć uwagę na wielkość i układ swojego pomieszczenia. Najpopularniejsze mieszkania na rynku deweloperskim to te o metrażach od 40 do 50m2. Wiążę się to z koniecznością ograniczania przestrzeni. Najczęściej więc wybór pada na kupno małego stołu. Oczekujemy od niego funkcjonalności, ponadczasowego designu i uniwersalnego charakteru na tyle, aby bez trudu dopasować go do każdego stylu aranżacyjnego danego wnętrza.

Szukasz stołu do małej jadalni? Okrągły stół do jadalni o średnicy 90-100 cm będzie odpowiedni ze względu na to, że nie zajmuje dużo miejsca. Ponadto każdy z gości zasiadających do stołu ma tyle samo miejsca i nie ma ograniczonego pola widzenia.

O czym pamiętać przy wyborze stołu do małego mieszkania?

Stół rozkładany powinien być dopasowany do charakteru pomieszczenia i jego stylu, ale tak, aby nie zdominować całego wnętrza. W związku z tym istotny jest odpowiedni wybór formy geometrycznej stołu, kolorystyki blatu i nóg. W jasnych wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, bardzo łatwo dopasujesz stół drewniany rozkładany do całego pomieszczenia. Możesz nawet wybrać biały kolor ramy, aby jeszcze bardziej dopasować go do pozostałych mebli kuchennych.

Stoły industrialne świetnie pasują do przestrzeni urządzonych w tym stylu, idealnie współgrają ze ścianami i lampami betonowymi. Wyróżnikiem są charakterystyczne, designerskie, stalowe stelaże, dzięki którym wnętrze zyskuje oryginalną estetykę.

Wybierając stół, zwróć uwagę na:

  • kształt blatu
  • rodzaj blatu i jego wykończenie,
  • kształt stelaża, po którym ocenisz czy będzie wystarczająco dużo miejsca na nogi dla gości
  • ostrość krawędzi,
  • odpowiedni odstęp dla gości przy stole (60 cm długości i 40 cm szerokości), a pomiędzy osobami powinna być przerwa od 10 – 20 cm.

Stół okrągły czy kwadratowy?

Stoły okrągłe to idealne rozwiązanie do małych mieszkań, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Taki kształt wpływa na optyczne powiększenie wnętrza, a jednocześnie sprawia, że pomieszczenie zyskuje większą estetykę. Stół okrągły to dobra inwestycja do małych mieszkań i ciasnych jadalni, ponieważ w ten sposób możesz zyskać więcej miejsca i zadbać o więcej przestrzeni. Stół okrągły rozkładany wybierz wtedy, gdy chcesz oszczędzać miejsce, ale też potrzebujesz większego blatu, gdy odwiedzą Cię goście.

Natomiast stoły kwadratowe polecane są wtedy, gdy masz do dyspozycji dużo miejsca w kuchni lub salonie i chcesz oddzielić miejsce do spożywania posiłków z rodziną od strefy rozrywkowej, lub wypoczynkowej.

Podsumowanie

Wybór wielkości i kształtu stołu do małego mieszkania potrafi spędzić sen z powiek. Warto mieć na uwadze nie tylko własne oczekiwania, ale też częstotliwość odwiedzin gości lub członków rodziny, ustawienie stołu, czy kwestie związane z pielęgnacją stołu. Potrzebujesz stołu zaprojektowanego specjalnie dla siebie? Stworzymy stół każdego rozmiaru i według każdego projektu. Napisz do nas, a my zajmiemy się resztą!