Lampy do sypialni – jak wybrać nastrojowe światło do sypialni?

Sypialnia to szczególna i bardzo intymna przestrzeń w całym domu. To miejsce, które ułatwia odprężenie, sprzyja regeneracji po ciężkim dniu w pracy, dlatego tak istotny jest nastrój, jaki możesz stworzyć za pomocą dobrze dobranego oświetlenia.

Wybór oświetlenia do sypialni – o czym pamiętać?

W takim wnętrzu sprawdzą się różne rodzaje oświetlenia: główne, dekoracyjne, a nawet boczne. O czym pamiętać?

W sypialni powinno znaleźć się specjalnie wydzielone miejsce na czytanie ulubionych książek i w tym celu warto wybrać oświetlenie punktowe, które pozwoli Ci oszczędzać prąd i precyzyjnie oświetlić konkretną część pokoju. Każda sypialnia powinna mieć ciepłą barwę światła, które sprzyjają relaksowi i ułatwiają sen. W takim miejscu doskonale sprawdzi się dodatkowe oświetlenie rozproszone np. w formie klimatycznych diod LED, które można zamontować na ścianie nad łóżkiem lub nad komodą.

Jeśli zastanawiasz się jakie oświetlenie główne wybrać do swojej sypialni, to warto rozważyć lampy wiszące, które są efektowną i bardzo popularną dekoracją. Ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnych, minimalistycznych i skandynawskich sypialni, jest elegancka, czarna lampa wisząca z serii Laguna. To doskonałe jednopunktowe źródło światła, które dobrze oświetli całą sypialnię.

Rodzaje oświetlenia do sypialni

Nie wiesz, jakie oświetlenie do sypialni wybrać? Lampy sufitowe do sypialni są bardzo popularnym wyborem ze względu na elegancki design, uniwersalne dopasowanie do każdego stylu aranżacyjnego i ogromny wybór produktów. W sypialni najczęściej montuje się dwa rodzaje oświetlenia: główne i dekoracyjne. Niezbędne jest zamontowanie głównego źródła światła w sypialni, aby dokładnie oświetlić całą przestrzeń. We wnętrzu takim jak sypialnia, warto też wykorzystać potencjał oświetlenia dekoracyjnego, czyli dodatkowego. W tym celu warto wykorzystać nowoczesne kinkiety lub oświetlenie funkcjonalne i indywidualnie regulowane w formie systemu szynowego.

Nastrojowe kinkiety do sypialni – co wybrać?

Kinkiety to znakomite dekoracje, które sprawdzą się również w sypialni i pomogą zbudować odpowiedni nastrój. Za ich pomocą powiększysz optycznie przestrzeń i stworzysz niezwykłą atmosferę. Kinkiety w sypialni są źródłem światła punktowego, co jest przydatne podczas  czytania książek w łóżku.

Nie wiesz, które kinkiety wybrać? Kinkiety z naturalnego drewna to doskonały sposób na stworzenie przytulnego wnętrza, a w połączeniu z betonowymi ścianami wyglądają naprawdę pięknie.

W nowoczesnych sypialniach z wysokimi sufitami urządzonych w stylu industrialnym, minimalistycznym lub skandynawskim, doskonałym wyborem są klasyczne kinkiety ze stali malowanej proszkowo.

Jeśli chcesz optycznie powiększyć wnętrze, to wybierz kinkiet z naturalnego drewna merbau i betonu, który doskonale pasuje do sypialni nowoczesnych i industrialnych. Źródło światła z tego kinkietu pada na ścianę, co pomaga stworzyć naprawdę przytulny klimat w sypialni. A jeśli szukasz nowoczesnego kinkietu z iluminacyjnym efektem, to koniecznie sprawdź kinkiety z serii Inez. Jakie oświetlenie główne sprawdzi się w sypialni? Może to być np. lampa wisząca, która nie zajmuje wiele miejsca, a jest bardzo efektowną dekoracją.

Jakie lampy do sypialni wybrać?

Lampy stojące są bardzo popularnym źródłem oświetlenia w takich pomieszczeniach i mają wiele zalet. Lampa stojąca w sypialni może być łatwo przenoszona do dowolnego miejsca, co pozwala na wiele zmian aranżacyjnych. Pomaga też w stworzeniu klimatycznego nastroju za pomocą oświetlenia bocznego.

Jeśli jednak wolisz tradycyjne rozwiązania, ale kreatywne i designerskie, to lampa wisząca w stylu skandynawskim Fiora to świetny wybór do sypialni. Możesz ją zawiesić nad łóżkiem lub umieścić w centralnym punkcie sufitu. Wyróżnia się niebanalną formą i doskonale sprawdzi się w oryginalnie urządzonych sypialniach. Ciekawą propozycją jest też lampa wisząca z naturalnego drewna z serii Oriana.

Co jeszcze musisz wiedzieć? Elegancka i designerska lampa sufitowa w sypialni pomoże Ci podkreślić ten szczególny klimat wnętrza, odmieni je i sprawi, że zyska zupełnie nowy charakter. Oświetlenie w sypialni pomoże Ci też podkreślić faktury tkanin i piękno detali ulubionych przedmiotów. To idealny wybór dla sypialni urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, jak i skandynawskim.